Українці масово здають авто з еврономерами на розбирання

Водії побоюються, що після зміни законодавства їх змусять платити чималі гроші

Украинцы массово сдают авто с еврономерами на разборку

Власники старих авто на литовських та інших іноземних номерах в Україні почали активно здавати свої автомобілі на розбирання. Власники авто побоюються, що після Нового року з цими машинами доведеться або розлучитися, або платити за них податки, пише «Auto-Consulting».

Процеси утилізації таких авто активізувала невдала акція протесту під Верховною Радою 6 і 7 вересня, після якого стало зрозуміло, що влада готує законодавство під жорсткий варіант легалізації таких авто.

Як повідомляють співробітники авторозбірок, на цьому тижні зросла кількість звернень з пропозицією здати на розбір авто з Польщі чи Литви. І з кожним днем таких пропозицій все більше.

«Власники поспішають збути автохлам, тому що зрозуміли, що ніяких поблажок від держави їм не буде, ніхто їх незаконні автомобілі легалізувати не буде, і все одно за них доведеться платити. Вони купували їх по 2-4 тисячі євро і готові здавати за півціни, лише б щось виграти. Тому що через деякий час таких бажаючих буде набагато більше, природно, ми будемо знижувати ціни», – пояснив механік столичної розбирання Павло Лапін.

Що готують у Верховній Раді

Після прохолодних коментарів депутатів про результат переговорів з активістами, які протестували під Верховною Радою, стало зрозуміло, що компромісу не досягнуто. Влада натякнула, що будуть ставити «запобіжники».

«Українець не може їздити по Україні в режимі транзиту. Це діра у митному законодавстві. Ми пропонуємо всі авто до 2000 року випуску, які їздять у нас незаконно, розмитнити і поставити на українські номери. Можливо, знизити податок для власників таких авто з великим об’ємом двигуна 2,5 л дизеля і 3 л бензину). Також ми поставимо «запобіжник», щоб надалі українці не могли ввозити нерозмитнені авто. З’єднаємо поліцейську і митну бази», – сказав член комітету ВР з питань податкової та митної політики Роберт Горват.

Таким чином, за словами депутата, поліцейський легко зможе обчислити, що нерезидент більше двох місяців їздить по країні без реєстрації, до нього буде застосовано адмінштраф. Після другого разу авто конфіскують.

При цьому, за словами експертів, митна «амністія» можлива не для всіх авто на іноземних номерах. «Наприклад, власникові доведеться їхати в Литву, шукати фірму власника автомобіля, йти до нотаріуса за договором купівлі-продажу і тільки потім, пригнав в Україну, розмитнити її і стати законним власником. Але ніхто не гарантує, що в Литві ця фірма існує досі»- попереджає гендиректор асоціації автоімпортерів і дилерів Олег Назаренко.

За його словами, формально ті, хто їздить на таких авто – користувачі, а не власники. І юридично вони не мають права на цей автомобіль, а значить розмитнити його не зможуть, поки повторно не куплять його у попереднього власника.