Поради як не стати предметом «профілактичних заходів» далекобійників

Інтернет рясніє різноманітними роликами про те, як автомобільні хулігани потрапляють на дорозі в пастку між великими фурами та стають жертвами «профілактичних заходів» з боку бувалих шоферів. Адже останні практично живуть на трасі, вважаючи її своєю територією, а тому контролюють там порядок, як можуть. Серед порушень ПДР знайдуться такі, до яких далекобійники особливо непримиренні.

Обочечники

Ті, хто сам ніколи не піддається спокусі об’їхати багатокілометрову пробку по узбіччю, зазвичай палко ненавидять своїх побратимів, які дозволяють собі нехтувати загальною чергою. Водії фур в таких гріхах практично не помічені, і не важливо чому — із-за високої свідомості або тому що фура для цього не настільки маневрена.

При будь-яких розкладах найчастіше об’єктом їх виховних заходів стають саме «обочечники». У кращому випадку, фури мовчки перегороджують їм шлях, іноді далекобійники провокують зіткнення, в’їжджаючи в порушників в момент їх перелаштовування з узбіччя. А буває в хід йдуть більш доступні способи пояснення. При чому на стороні далекобійників у цій справі майже завжди знайдуться помічники серед самих водіїв «легковиків», нудьгуючих в заторі.

Небезпечна їзда

Другий вірний і поширений спосіб вступити приватному водієві в нерівний бій з професійним водієм фури — спроба самому провчити останнього за неадекватні дії. І найчастіше це відбувається через те, що вантажівка для обгону перебудовується в ліву смугу, але рухається там не настільки швидко, як хотілося б водієві заднього авто.

В результаті він обганяє фуру, підрізає її та починає сповільнюватися. За таку свідому агресію колективна помста далекобійників буває жорстокою. У кращому випадку відпрацьованим способом провокується порушення ПДР з виїздом винуватця на зустрічну смугу, в іншому — неминуча пастка, де в хід йдуть кулаки.

Зустрічна

Об’їжджати довгий повільний затор можна не тільки по узбіччю, але і по зустрічній смузі. У разі, якщо попереду такого лихача в лівій смузі виявляться дві фури, що рухаються одна за одною, у нього є шанс так потрапити в пастку. Перший далекобійник може виїхати на зустрічну смугу, заблокувавши йому шлях. А другий водій фури не буде його пускати назад у свою смугу. Той або залишається на «зустрічній», або з’їжджає на протилежне узбіччя.

Тихоходи

Іноді деяких далекобійників дратують тихоходи, які їдуть в правій смузі з невиправдано низькою швидкістю. Зазвичай, якщо не допомагають ні світлові, ні звукові сигнали, водій вантажівки йде на агресивний обгін. Але трапляються і більш агресивні заходи впливу. Нагадаємо, що стаття ПДР забороняє рух по автомагістралях зі швидкістю 40 км на годину. Втім, звичайно, це не привід влаштовувати самосуд на дорозі кому б то не було…