Хто з водіїв більше за інших ризикує потрапити в ДТП

Спочатку виділили чотири типи найнебезпечніших на дорозі дій і подивилися, як вони пов’язані з імовірністю потрапляння в ДТП.

З’ясувалося, що можна ідеально водити автомобіль, не роблячи різких маневрів, але при цьому часто проводити час за кермом вночі, і в цьому випадку ризик потрапляння в аварію збільшується.

Завжди вважалося, що перевищення швидкості є чи не основним з ризиків аварійності, але виявилося, що зв’язок між порушеннями швидкісного режиму і попаданням у ДТП мінімальний. Дані кажуть про те, що лише 5% всіх водіїв, не перевищують швидкісний режим. При цьому тільки 3% водіїв, які в середньому здійснюють понад 30 порушень швидкісного режиму на кожні 100 км, потрапляють в ДТП у два рази частіше за інших.

Тут скоріше відіграє роль не одне порушення, а сукупність факторів. Наприклад, підвищують ризик аварій бічні прискорення. Для групи автомобілістів, які здійснюють 7 і більш різких бічних прискорень на кожні 100 км, ймовірність виникнення аварії збільшується у 5 разів, а таких водіїв близько 2% від загального числа. Також впливають на аварійність різкі прискорення і гальмування. Для 7% всіх клієнтів, які здійснюють 7 і більш різких прискорень на 100 км, ймовірність потрапити в ДТП у 2,5 раза вище.

Серед другорядних факторів, які, все ж таки, впливають на ризик виникнення ДТП, експерти називають поїздки в темний час доби. Так, з 22:00 до 06:00 ймовірність виникнення аварійної ситуації у 2 рази вище. Причому в цій групі знаходяться близько 20% водіїв.

Якщо розвивати думку про сукупність факторів, що впливають на виникнення ДТП, то можна визнати, що найаварійнішими є «нічні гонщики», які здійснюють небезпечні маневри, для таких ризик потрапляння в ДТП в 5 разів вище середнього.