Авто-безпілотники влаштують стеження за своїми господарями – експерти

Зібрані дані дозволять стороннім компаніям заробляти на власників і пасажирів безпілотників

Авто-беспилотники устроят слежку за своими хозяевами – эксперты

Безпілотні автомобілі будуть вивчати звички своїх власників, а на кожного користувача складати свого роду досьє.Таким прогнозом поділився професор права Квінслендського технологічного університету Де Батлер, передає Guardian.

General Motors вже готова випускати сотні тисяч робомобилей щорічно, BMW і Ford планують зібрати свої перші робомобили в 2021 році, а Tesla обіцяє зробити систему автопилотирования максимально незалежною в 2018 році. Одна з головних проблем, за словами експертів, — це безпека безпілотного транспорту. Однак Де Батлер звертає увагу на іншу проблему. На його думку, приватність користувачів робомобилей може опинитися під загрозою.

«Безпілотники будуть знати, де ви часто буваєте, послугами яких компаній користуєтеся. При цьому люди не будуть мати жодного уявлення про те, скільки даних збирає автомобіль та як ці дані використовуються в подальшому«, — пояснив Батлер.

Зібрані дані дозволять стороннім компаніям більш таргетировано рекламувати свої сервіси і заробляти на власників і пасажирів безпілотників, зазначає вчений. Саме тому регулятори повинні чітко визначити, кому належать дані, і як вони зберігаються ще до того, як безпілотники вийдуть на ринок.

Побоювання Батлера підтверджують і експерти IT-індустрії. Виконавчий директор Intel Брайн Крзанич прогнозує, що до 2020 року безпілотний транспорт буде щодня отримувати і відправляти 4 000 Гб. Для порівняння — середній користувач інтернету отримує і відправляє близько 1,5 Гб. Таким чином, один безпілотник буде дорівнює 2 666 юзерам.

Дослідницька компанія Accenture підрахувала, що підключені автомобілі, які збирають дані про своєму використанні, принесуть автоконцернам додаткові 4 тис. фунтів стерлінгів прибутку з кожного автомобіля.

За деякими прогнозами, до 2020 року автовиробники зможуть заробити більше грошей на продажу даних, ніж на самих транспортних засобах.