Видання V90 Cross Country Volvo Ocean Race з’явиться в Росії

Издание V90 Cross Country Volvo Ocean Race появится в России

Спеціальну серію не назвеш надто помітною, навпаки, все підібрано дуже стримано: кузов кольору Crystal White з матово-сірими накладками, крапля помаранчевих акцентів і особливі колісні диски.

П
олное найменування нової моделі звучить як Volvo V90 Cross Country Volvo Ocean Race. Подвійне Volvo тут відразу викликає в пам’яті «АвтоВАЗ» (тобто «Автомобільний волзький автозавод»), але останні три слова у «шведа» — всього-навсього відсилання до відомої однойменної навколосвітніх парусній регаті, багато років спонсорується цією фірмою.

Издание V90 Cross Country Volvo Ocean Race появится в России

Судячи з усього, «океанські» універсали можуть бути засновані на будь-серійної версії V90 СС, про якісь винятки в гамі компанія не згадала.

Далеко не перший раз компанія створює лімітоване видання, присвячене згаданої кругосвітній гонці. А тепер цікавий момент: з кожного автомобіля з первісної партії в 3000 штук фірма перерахує 100 євро на наукову програму, спрямовану на боротьбу з забрудненням світового океану пластиком. Все, стало бути, 300 000 євро.

Издание V90 Cross Country Volvo Ocean Race появится в России

Помаранчеві акценти, в тому числі особлива прострочка і ремені, поряд з накладками на пороги з найменуванням серії виділяють Ocean Race з ряду родичів.

В рамках цієї програми яхти, які беруть участь у регаті, були оснащені набором датчиків. Вони зберуть для науковців дані про температуру води і повітря, швидкості вітру і течій, солоності води і кількості розчиненого в ній вуглекислого газу. Також на шляху прямування буде оцінено кількість водоростей і дрібних шматочків пластику. Все разом це допоможе уточнити моделі глобального клімату та більше дізнатися про сміття в океані та його вплив на екосистему. Партнером наукової програми виступає Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA).

Издание V90 Cross Country Volvo Ocean Race появится в России

Автомобіль і сам вносить скромний внесок в зниження рівня забруднення океану. У його інтер’єрі використано Econyl — матеріал, на 100% складається з повторно переробленого нейлону, у тому числі з рибальських мереж, піднятих з дна.

Издание V90 Cross Country Volvo Ocean Race появится в России

У базове оснащення універсалу входять додаткові розетки, знімний ліхтарик, брудо — і водооталківающіе матеріали в обробці.

Універсал V90 CC у виданні Volvo Ocean Race потрапить на ринки 30 країн, в тому числі він з’явиться в Росії на початку 2018 року. Додамо, що однойменна регата стартувала 22 жовтня 2017-го в Аліканте (Іспанія), а фінішувати повинна 30 червня 2018-го в Гаазі після чотирьох перетинів океанів (Атлантики, Індійського, Тихого і Атлантики вдруге) і дивовижного навіть для навколосвітніх регат шляху до 45 000 морських миль.