Газовий кеб Toyota JPN Taxi вийшов на японський ринок

Газовый кэб Toyota JPN Taxi вышел на японский рынок

Таксі буде забарвлюватися в три кольори, але основним стане темно-синій. Цей глибокий індиго (koiai), підкреслює Toyota, вже давно є символом Японії і дозволить машинам «внести свій внесок в красивий і одноманітний міський ландшафт». Також з’являться чорні і білі кеби.

Р
овно чотири роки знадобилося японцям, щоб перетворити концепт в передсерійний прототип Toyota JPN Taxi і, доопрацювавши, запустити його у виробництво. Прем’єра відбудеться післязавтра на Токійському автошоу, а ціни вже оголошені: базова версія Nagomi коштує 3 277 800 ієн, а преміальна Takumi — 3 499 200 (1,6–1,8 млн рублів). В обох випадках передньопривідний «каблучок» оснащений живиться зрідженим нафтовим газом півторалітровим двигуном 1NZ-FXP потужністю трохи більше 100 л. с. і автоматичною трансмісією. Витрата палива — п’ять літрів на 100 км по циклу JC08.

Газовый кэб Toyota JPN Taxi вышел на японский рынок

У VIP-виконанні кеб виблискує хромом і світлодіодними фарами Bi-LED Beam замість галогенок, а також вертикальними ліхтарями в задніх стійках. Ще відрізняються оформлення корпусів бічних дзеркал і колісні диски замінили ковпаки.

Перед Тойотою, яка будує автомобілі для таксопарків вже 81-й рік, стояло завдання створити вигляд, впізнаваний клієнтами з першого погляду, і ця мета, на думку компанії, досягнута. Задні двері з лівого борту зсувається електроприводом (ширина і висота отвору — 720×1300 мм), тоді як стулка справа — звичайна орні. Все зроблено для того, щоб полегшити вхід/вихід літніх людей, інвалідів, вагітних жінок і дітей, тому передбачені поручні, стельові ручки-петлі і складаний пандус. Відстань між рядами сидінь — 1065 мм, а підлога в 320 мм над землею — абсолютно рівний.

Газовый кэб Toyota JPN Taxi вышел на японский рынок

Різниця в комплектаціях говорить сама за себе, погляньте, наприклад, на стельові дефлектори. Взагалі ж, необхідно було зосередити водійські інтерфейси праворуч від керма, а навігацію і лічильник — зліва, щоб ті без праці розпізнавалися пасажирами.

Toyota не економила на звукоізоляції і обіцяє в салоні «виняткову тишу». Величезні вікна з товстими скельцями зроблені з прицілом на зарубіжних туристів. Щоб не довелося тягнутися за ременем безпеки, його подає лапка, а замки оснащені світлодіодним підсвічуванням. Задні сидіння підігріваються. Багажний відсік об’ємом 401 літр (за стандартом VDA) вмістить по горизонталі дві великі валізи, складену інвалідну коляску або чотири сумки для гольфу. За безпеку відповідають шість подушок і комплекс Toyota Safety Sense C (TSS-C) з сонаром. Компанія має намір продавати по тисячі машин в місяць. У 2020 році JPN Taxi будуть обслуговувати учасників та гостей Олімпійських ігор.

Источник: necin.com.ua