Фірма Volvo поставить хрест на традиційних двигунах

Фирма Volvo поставит крест на традиционных двигателях

Volvo не планує випускати під своїм брендом нішеві моделі. Жодних купе, шутинг-брейків і пікапів. Основна ставка робиться на кросовери, допомагати яким будуть седани та універсали, в тому числі підвищеної прохідності. Плюс скандинавський автовиробник продовжить розвивати програму споживчого лізингу Care by Volvo.

М
світова прем’єра приголомшливого Volvo V60 відбудеться на Женевському автосалоні в березні 2018 року. Але ще до цього масштабного заходу шведи влаштували відносно скромну презентацію новинки в Стокгольмі. На ній був присутній і директор компанії Volvo Cars Хокан Самуельссон, що займає цей пост з 2012 року. В інтерв’ю американському щомісячнику Road & Track швед розповів про плани Volvo ― найближчих і не дуже. Наприклад, за словами Самуэльссона, в 2018 році відбудеться прем’єра Volvo S60 третього покоління, який встане на конвеєр нового заводу в Південній Кароліні восени. А в 2021-му компанію седану складе кросовер volvo XC90 наступної генерації.

Фирма Volvo поставит крест на традиционных двигателях

У 2017 році компанія Volvo продала рекордну кількість автомобілів ― 571 577 штук. Трьома найбільшими ринками для шведів є Китай (114 410 машин, +25,8% порівняно з 2016-м), США (81 504 штук, -1,5%) і Швеція (74 397 штук, +5,9%).

Ще цікавіше те, що нинішнє покоління модульних бензинових і дизельних двигунів VEA (Volvo Engine Architecture) буде останнім. Шведи не збираються більше вкладатися в розробку нових моторів, а будуть лише модернізувати ті, що випускаються з 2013 року. Акцент зроблять на електрифіковані автомобілі. Як сказав Самуельссон, з 2019-го у кожної моделі Volvo в сімействі буде як мінімум дві такі версії, як зараз у Volvo V60 з її модифікаціями T6 Twin Engine і T8 Twin Engine. Бензоелектричних силові установки також з’являться в поєднанні з трьохциліндровими двигунами. І, звичайно, під маркою Volvo зроблять різномасті електрокари.