Новий Mercedes-Benz G-класу став незалежним на одну вісь

Новый Mercedes-Benz G-класса стал независимым на одну ось

Під час випробувань прототипи нового Гелендваген накатали більше двох тисяч кілометрів по позашляховим маршрутами на горі Шокль. Це неподалік від австрійського міста Грац, в якому і налагоджено виробництво G-класу.

П
убликация технічних подробиць нового покоління легендарного Мерседеса G-класу збіглася з витоком офіційних фотографій. Ми вже торкалися інтер’єр, а зараз, що називається, заглянемо під шкіру і обговоримо «залізо». Заявлено, що при розробці нового Гелендваген основну увагу було приділено підвищенню його позашляхових здібностей. Нагадаємо, що пройдисвіт з Граца збереже лонжеронну раму, три блокування, отримає алюмінієві деталі, а найбільш серйозна модернізація торкнеться шасі, яке проектували разом з інженерами з підрозділу AMG.

Новый Mercedes-Benz G-класса стал независимым на одну ось

Китайці виклали картинки, не чекаючи релізу. Як і передбачалося, класичний силует залишився без змін. Новий Гелендваген найлегше впізнати по фарам, решітці радіатора і переднім бампером.

Новый Mercedes-Benz G-класса стал независимым на одну ось

У базовій комплектації — панель приладів з аналоговими шкалами і стрілками. За здвоєні «планшети» доведеться доплатити. Ззаду надбавка в колінах — цілих 15 див. Передбачені третя зона клімату і центральний підлокітник.

Передній міст замінений незалежною підвіскою на подвійних поперечних важелях. Підрамника немає — заради збільшення кліренсу шарніри розташовані якомога вище безпосередньо на рамі, яка в цьому місці має додаткову розпірку. В рульовому механізмі — рейка з електропідсилювачем. Ззаду — посилений міст більш складної конструкції: як свідчить реліз, з кожної сторони буде аж за чотири поздовжніх важеля замість одного. Так собі рішення з точки зору надійності, зате хід обох підвісок збільшився, а дорожній просвіт став на шість міліметрів більше і тепер становить 241 мм. Глибина подоланого броду зросла з 60 см до 70.

Новый Mercedes-Benz G-класса стал независимым на одну ось

Хід стиску передньої підвіски складає 8,5 см, відбою — десять. Показники заднього моста — 8,2 і 14,2 см відповідно. В якості пружних елементів, як і раніше, використовуються пружини.

Ймовірно, першими дебютують версії G 500 і G 63 з четырехлитровой «битурбовосьмеркой» M176/177 з різним ступенем форсировки. Потім Гелендваген отримає нові дизельні та бензинові рядні «шістки». Підтверджено, що семиступінчастий «автомат» замінять девятиступенчатым, спеціально адаптованим для G-класу. Інша принципова зміна стосується повного приводу і роздавальної коробки. Тепер вона встановлена не окремо, а пристикувався до основної коробці передач. І якщо нинішній Гелендваген має симетричний міжосьовий диференціал, то у нового момент розподіляється в співвідношенні 40:60 на користь задньої осі. Передаточне число «понижайки» зросла з 2,1 до 2,93.

Новый Mercedes-Benz G-класса стал независимым на одну ось

Геометрична прохідність незначно покращилася. Кут з’їзду складає ті ж 30 градусів, кут в’їзду виріс на один градус, до 31º, а кут рампи -26°, на два більше, ніж раніше. Показники AMG-моделей будуть трохи скромніше.

Нова електронна архітектура дозволила оснастити позашляховик спеціальним комплексним алгоритмом для бездоріжжя. Називається G-Mode. Він оптимізує налаштування силового агрегату, адаптивних амортизаторів і рульового управління. Режим вмикається автоматично при переході на знижувальну передачу або при блокуванні одного з трьох диференціалів. На приладовій панелі загоряється літера «G». Водієві допоможе і круговий огляд, а любителям помісити бруд запропонують зубасті 18-дюймові шини. Прем’єра нового G-класу відбудеться в цьому місяці на автошоу в Детройті.