Маленькі дизелі BMW стали технічно складніше

Маленькие дизели BMW стали технически сложнее

Дизельні агрегати B37TU1 і B47TU1 оснащені разновеликими турбокомпресорами. На малих обертах працює малоінерційний компактний апарат із змінною геометрією, а на великих ― велика «равлик» без технології VTG.

Т
рехцилиндровый турбодизель B37 і чотирициліндровий B47, що дебютують три роки тому, належать до новітнього модульним сімейства агрегатів BMW. Багато хвалили ці двигуни за економічність, але вузький робочий діапазон і надмірна гучність в роботі псували враження. Але скоро ці проблеми, можливо, втратять свою актуальність. По інформації від онлайн-видання Bimmertoday, мюнхенські інженери провели серйозну технічну ревізію турбодизелів B37 і B47, після якої не тільки витрата палива став нижче, але й покращилася ситуація з еластичністю і акустичним комфортом.

Маленькие дизели BMW стали технически сложнее

У випадку з BMW X1 xDrive20d, укомплектованого новим двигуном і восьмиступінчастим «автоматом», витрата палива в змішаному циклі складе 4,7 л/100 км, а викиди шкідливих речовин не перевищать 123 г/км. У машин з дореформеними мотором ці ж показники дорівнюють 4,9 л/100 км і 129 г/км відповідно.

Заводські позначення у моторів інші: замість B37C15K0 відтепер B37TU1, а B47D20 замінили на B47TU1. Якщо раніше два турбокомпресора було тільки на дизелі, який ставився на моделі з індексом xDrive25d (231 к. с., 450-500 Н•м), то тепер другим нагнітачем обзавелися і менш потужні агрегати з індексами 18d і 20d. Правда, на віддачу це ніяк не вплинуло: трициліндровий мотор раніше видає 95-116 л. с. і 220-270 Н•м, а чотирициліндровий ― 150-190 сил і 350-400 ньютон-метрів.

Маленькие дизели BMW стали технически сложнее

Дволітровий битурбодизель на BMW X1 xDrive25d поки не зазнав змін, але в найближчому майбутньому його чекає доопрацювання по тих же напрямках, що і у молодших агрегатів.

В ході модернізації мотористи BMW поліпшили термодинаміку, підняли тиск впорскування і знизили його при подачі масла, оптимізували форму і поверхню гільз циліндрів і поршнів. Це допомогло знизити витрату палива і кількість викидів вуглекислоти в атмосферу на 4-5%. А доробка балансирних валів та оптимізація процесу згоряння дозволили зменшити шум двигуна. В деяких режимах роботи поліпшення обчислюється кількома децибелами. Оновлені турбодизелі відповідають нормам токсичності EU6c і повинні легко вкластися у нормативи тестів з більш жорсткими стандартами WLTP і RDE.