Фірма Audi випустить e-diesel в Швейцарії

Фирма Audi выпустит e-diesel в Швейцарии

У проекті беруть участь компанії Ineratec і Energiedienst Holding, що спеціалізуються на хімії і енергетики відповідно.

До
компанія Audi оголосила про черговий проект з вироблення синтетичного пального повітря та води з використанням екологічно чистих джерел енергії, і в даному випадку буде задіяно електрику від гідроелектростанції. Нове підприємство з випуску штучного дизельного пального e-diesel має запрацювати в наступному році в швейцарському місті Лауфенбург (будівництво стартує на початку 2018-го). Воно зможе виробляти близько 400 000 л палива на рік.

Фирма Audi выпустит e-diesel в Швейцарии

Схема отримання e-дизеля на новому заводі. У випадку з синтетичним паливом його можна розглядати як спосіб упаковки електроенергії.

Нагадаємо основні етапи процесу. Електрика від поновлюваного джерела використовується для електролізу води. Водень далі хімічно з’єднується з вуглекислим газом, отриманим з повітря або від біологічних відходів. Тому паливо в результаті і виходить майже вуглецево-нейтральним. Потім із створеного таким методом синтез-газу генерується рідка суміш довгих вуглеводневих ланцюжків (процес Фішера — Тропша). Вона в підсумку і обертається синтезованим дизельним паливом, придатним для використання в самих звичайних дизельних моторах.

Фирма Audi выпустит e-diesel в Швейцарии

З інших експериментів Audi варто згадати досліди з вироблення синтетичного спирту e-ethanol за допомогою бактерій. (На фото — дослідники Райнер Мангольд і Сандра Новак.)

Райнер Мангольд, керівник відділу розробки екологічної продукції Audi, як достоїнства проекту в Лауфенбурге вказує «міжсекторну взаємодію». Мається на увазі перетин кількох гілок енергетики: електрична, теплова (побічне тепло установки може утилізуватися), паливна. При цьому пальне в даному прикладі може вважатися формою накопичення надлишкової гідроенергії, свого роду заміною гідроакумулюючої станції на основі водосховища. При спаді споживання електрики в мережі його надлишки можна якраз використовувати для виробництва синтетичної солярки. А ще установка буде видавати побічні хімічні сполуки для інших галузей.

Фирма Audi выпустит e-diesel в Швейцарии

Фірма Ineratec з партнерами нещодавно створила дослідну установку, що генерує синтетичний бензин з води і вуглекислого газу. Енергія для неї надходить від сонячних батарей, а вуглекислий газ захоплюється прямо з атмосфери. Потужність заводу, що міститься в декількох контейнерах, дорівнює 80 л бензину в день.

Компанія Audi вважає, що різні види синтетичного пального можуть стати цікавою і життєздатною альтернативою іншим методам зниження шкідливих викидів в атмосферу, зокрема, так званих парникових газів. Самі автомобілі при цьому залишаються тими ж, але викидається ними вуглекислий газ раніше був витягнутий з повітря, а тому баланс не порушується. У компанії Audi зараз працює дослідно-промислова установка з виробництва синтетичного метану в місті Верльте, дослідний завод по виробництву штучного дизеля в Дрездені, а ще фірма продовжує експерименти з синтезу штучного бензину e-benzin.