Українці проміняли «евробляхи» на биті авто з США

Експерти попереджають: ризик потрапити на шахраїв зростає

Украинцы променяли "евробляхи" на битые авто из США

Компанії, що займаються пригоном автомобілів з США, Канади і Грузії відзначають небувалий зростання попиту з боку українських водіїв на машини з американських аукціонів. Як розповіли в компанії, пригоняющих автомобілі під замовлення, порівняно з роком-двома раніше, попит виріс приблизно на 50%, пише UBR.

Як правило, продаються такі авто битими, але при цьому набагато дешевше аналогічних моделей в Україні. І, що не маловажно, завозять їх цілком легально. Таким чином, на відміну від європейських можна отримати автомобіль з невеликим пробігом і більш свіжий — 2-4 літні.

«Всі автомобілі везуться легально. Реєструються і ставляться потім на реєстрацію на українських номерах. При офіційній реєстрації відносини з поліцією і митницею нормальні. Цим цей бізнес і відрізняється від автомобілів на європейських номерах, коли незрозумілий юридичний статус автомобіля. І якщо з авто щось станеться, довести причетність власника до машини буде неможливо», — розповів керівник компанії-«пригонщика» Павло Денисов.

Строки доставки автомобіля з штатів приблизно 2-3 місяці. З Грузії оброблять замовлення за тиждень, але по факту це будуть ті ж відремонтовані «американці» з аукціонів і дорожче на кілька тисяч доларів.

Українці найчастіше замовляють машини відомих світових брендів: Toyota, Honda, Lexus і VW. Але ними, звичайно ж, не обмежуються. Завозять про основному автомобілі класу Євро-5 об’ємом до 3 л на бензині і до 2,5 л на дизелі — для них в Україні діє пільгова розмитнення.

Наприклад, орієнтовна ціна вже привезеного і розмитненого VW Passat 2014-2015 року випуску — 14 тис. дол. В Україні він обійдеться до 19 тис. дол. Американська Toyota Camry 2014 року випуску коштує до 16 тис. дол, тоді як у нас за неї попросять вже 22 тис. дол. Приблизно в стільки ж в Україні буде коштувати Ауді А4, в той час як штатівська обійдеться тисячі на три дешевше.

Після вибору авто клієнту доведеться внести передоплату у розмірі від 10%, але не менше 400 дол. Залишок потрібно погасити в наступні три дні. Доставлять машину до одеського порту, так що «зустрічати» покупку доведеться особисто. Але розмитнити можна вже і за місцем проживання.

Також на ціну впливає і такі змінні, як транспортування по США (з місця проведення аукціону до порту), податки штату тощо

Крім вартості самого авто на аукціоні, покупцеві треба буде розщедритися на:

  • збори аукціону — близько 600 дол.;
  • податки — як правило, до 1 тис. дол.;
  • транспортування США — в середньому 500 (залежно від штату) дол.;
  • доставка до порту Одеси — близько 1 000 дол.;
  • при бажанні, страховка на доставку по морю – 1,5% від вартості авто;
  • якщо автомобіль коштує не менше 20 тис. дол., то є сенс заплатити за особистий огляд експертом в Штатах — ще в середньому 200 дол. в залежності від того, де знаходитися авто.
  • і якщо попередні два пункти не обов’язкові, то перевірити страхову історію через Carfax або Autocheck просто необхідно ще 40 дол.

Деякі фірми беруть страхувальний депозит в 1000 дол., на випадок якщо людина відмовиться оплачувати авто після купівлі на аукціоні. Депозит повертається клієнту після оплати.

«Якщо автомобіль після покупки необхідно вкласти понад 1,5 тис. дол., то зв’язуватися з таким ми не рекомендуємо. Також українці нерідко намагаються занизити митну вартість авто в інвойсах, але митники це швидко просікають. Інших проблем на кордонах з такими машинами не виникає», — зазначив власник компанії AvtoUsaDnepr Костянтин Кравець.

Обережним варто бути клієнтам та під час вибору самої компанії-посередника. В Україні розвелося дуже багато фірм-шахраїв, при роботі з якими можна залишитися і без грошей, і без авто. У першу чергу, експерти рекомендують запитати у тих, хто зібрався пригнати вам «залізного коня» історію діяльності компанії. Простіше кажучи, попросити показати, які автомобілі вони вже завезли, чи можуть вони їх показати, і є відгуки реальних клієнтів, яким можна зателефонувати і докладно про все розпитати.

Продають «ляльки»

Варто враховувати, що в Україні (як і в Грузії) оселилося багато перекупок, які ганяють сильно биті американські автомобілі сотнями, ремонтують їх і продають набагато дорожче реальної вартості. Тут, знову ж таки, на допомогу прийде перевірка страхової історії конкретного авто.

Ризик для клієнта ще й у тому, кажуть експерти, що аукціони не несуть відповідальності за стан автомобіля і продають його «як є». Вибирати доводиться по фотографії лота і його описі. В результаті можна придбати авто не в тому стані, якого чекав покупець.

«Варто враховувати, що на американських аукціонах торгують люди з усього світу, більшість авто йде на експорт і деякі недобросовісні громадяни цим користуються. Купують автомобілі, які користуються попитом після сильних ДТП, і роблять їм косметичний ремонт, після чого виставляють їх на продаж на аукціоні. Недосвідчені гравці часто попадаються на цей трюк. На сленгу такі машини називають «ляльками». Дуже важливо перевірити історію автомобіля, документи продавця. Інакше можна привезти не автомобіль, а шматок заліза», — заметилсоучредитель компанії Atlantic Motors Олександр Осадчук.