Rivian R1S ляже в основу позашляховика Pininfarina Electric

Американський стартап Rivian здивував не тільки потенційних замовників і конкурентів. Життєздатність їх проекту підтверджений дизайнерським домом Pininfarina.

  Всього місяць тому Rivian представив свій перший автомобіль на автосалоні в Лос-Анджелесі. А тепер з’ясовується, що невелика американська компанія потрапила в Круш інтересів Pininfarina.

  І справа зовсім не в тому, що метри італійського дизайну вирішили зайнятися сталінгом пікапа і позашляховика Rivian. Pininfarina хоче використовувати це американське шасі для розробки власного електричного позашляховика. У всякому разі, спробувати.

  Дизайнерський будинок Pininfarina з’явився ще в 30-роки, і з тих пір встиг розробити кузова для величезної кількості автомобільних марок. Досить назвати Ferrari і Peugeot — компанії, з якими Pininfarina пов’язувало і продовжує пов’язувати багаторічну співпрацю. Тепер же дизайнерський дім вирішив перетворитися на повноцінного автовиробника.

  Але справа в тому, що керівництво компанії не збирається будувати власні шасі, двигуни і трансмісії. Їх вирішено купувати на стороні, і зовсім не багаторічних партнерів. Pininfarina шукає нові імена на автомобільному ринку.

  Перший електричний гіперкар Pininfarina PF0 отримав шасі, розроблене компанією Rimac Automobili. Наступний проект компанії — електричний позашляховик, над яким вже розпочато роботу. Відомо, що він буде називатися Pininfarina PF1. Але невідомо поки, хто буде поставляти для нього шасі.

  Представники італійської компанії провели багато часу на стенду Rivian на автосалоні в Лос-Анджелесі, де, разом з пікапом R1T і позашляховиком R1S експонувалося і шасі. Однак, компанія Rivian не оголошувала, що готова поставляти свої платформи стороннім виробникам. Чи не оголошує про своє рішення і Pininfarina.
  Поки офіційно заявлено, що італійці ведуть переговори відразу з декількома потенційними партнерами. І Rivian один з них. І, судячи з усього, зовсім не останній.
  Американці заявили в своїй техніці повний привід з чотирма двигунами, які максимально реалізують ідею управління вектором тяги, пробіг на одному заряді акумуляторів в районі 640 км і розгін до сотні за три секунди. Це показники супрекара, а не утилітарного позашляховика.