Чому водії б’ють і принижують один одного

Хто з різних причин жадає почухати кулаками, завжди знайде для цього привід. Але замість того, щоб таким розлюченим провокаторам знімати стрес в спортзалі, вони влаштовують боксерський ринг прямо на проїжджій частині, ризикуючи «загриміти» за кримінальною статтею за заподіяне каліцтво чужому здоров’ю.

Найпоширеніші конфліктні ситуації, в яких краще заздалегідь поступитися, щоб уникнути подальших неприємностей.

Підрізав

Навряд чи комусь сподобається, коли його екстремально «підрізають». А перебудовуватися на великій швидкості перед сусідньою машиною на мінімальній відстані від її переднього бампера, дозволяють собі багато водіїв. Але часто трапляється, що це роблять малодосвідчені водії несвідомо і ненавмисно, і ніяких намірів розпочати конфлікт у них немає.

Навіть якщо мова йде про тих, хто таким чином любить «вчити» «недоумкуватих» сусідів по смузі, у відповідь краще не проявляти агресії та не влаштовувати небезпечних погонь. Інакше це загрожує не тільки кровопролиттю на узбіччі, але серйозним ДТП, де можуть постраждати випадкові люди.

Не пропустив

Звичайно, неприємно, коли при бажанні перебудуватися ти вмикаєш поворотник, сповільнюєш швидкість, а сусід по смузі замість того, щоб тебе пропустити, навпаки газує і навмисно перегороджує шлях. Але в будь-якому випадку це не привід у відповідь його наздоганяти та намагатися «вчити». У потоці завжди знайдеться інший водій, який люб’язно поступиться.

Перекрив рух

Перекрити рух іншим автомобілям можна не тільки у дворі, на стоянці або бензоколонці, але і на жвавій дорозі, де це спровокує пробки. У будь-якому випадку це ідеальний привід для конфлікту водіїв. Якщо вашу машину «замкнули» на стоянці, то перш, ніж нервувати та розгойдувати її, щоб спрацювала сигналізація, слід перевірити, чи не залишив незнайомець номер свого телефону. Навіть, при його відсутності краще набратися терпіння і тримати себе в руках, а не ламати двірники та дряпати кузов. В крайньому разі можна викликати поліцію, щоб автомобіль законно евакуювали.

Не поділили паркування

Часто буває, що на переповненій стоянці єдине місце, що звільнилося, виявляється спірною територією, і на нього претендує відразу два водія з гарячим темпераментом. У такій ситуації марно доводити, хто саме першим помітив вільну частину асфальту, і, якщо одна із сторін не поступиться, то словесна перепалка швидше за все виллється в кулачний бій. На жаль, у нас найчастіше піти на поступки визнається слабкістю, а не мудрістю, а прав буде той, хто піде назустріч.

ДТП

Для багатьох будь-яке, навіть дрібне ДТП — це шок, стрес, переживання, а, отже, ідеальне середовище для виникнення прямого конфлікту. Потерпілий, як правило, нападає, а винуватець захищається, і знову все розвивається за знайомим сценарієм: спершу словесний понос, а потім розбитий ніс (в кращому випадку).

Найдивовижніше, що люди настільки засліплені гнівом, що починають жорстоку битву навіть у тих ситуаціях, коли справа безнапасно може вирішитися за допомогою страховиків. Головний рецепт уникнути конфлікту в подібних ситуаціях — тримати себе в руках, дотримуватися закону і бути добрішими.