Через що відбувається неконтрольований розряд навіть нового акумулятора

Якщо доводиться багато їздити по бруду або в сльотаву погоду, не буде зайвим періодично (наприклад, під час заправки бачка склоомивача) перевіряти зовнішній стан батареї. Важливо пам’ятати: чистота акумулятора — запорука його довголіття, природно, за умови своєчасного заряджання акумуляторної батареї та відсутності несправностей у бортмережі.

Як бруд провокує розряд

Чому навіть для необслуговуваної акумуляторної батареї так важлива чистота? Як відзначають фахівці, під капотом завжди, нехай і у малій кількості, присутні випари технічних рідин — моторного мастила, палива.

Крім того, в моторний відсік проникає волога і сольові розчини, якими рясно поливають наші дороги взимку. Ця суспензія поступово осідає на кришці акумуляторної батареї, утворюючи маслянисту плівку, яка створює струмопровідну доріжку між «плюсом» і «мінусом» акумуляторної батареї.

Кришка корпусу батареї завжди повинна бути чистою і сухою.

Джерела струму, що виникають на такому місці, істотно перевищують нормативний струм саморозряду акумуляторної батареї. Неважко здогадатися, до чого це призводить. В кращому випадку буде йти прискорений розряд батареї, особливо під час тривалої стоянки.

До речі, якщо ви залишаєте машину на довгий час в гаражі або паркінгу (скажімо, перед від’їздом у відпустку), то у батареї рекомендується обов’язково зняти мінусову клему, а також насухо протерти кришку акумуляторної батареї.

Автохімія проти корозії

Нерідко трапляється, що на стику силових проводів і клем акумуляторної батареї з’являється корозійний наліт. Подібні дефекти також слід усувати негайно, оскільки вони ведуть до різкого зростання струмів витоку, зниження пускового струму і прискореного розряду акумулятора. І тут вже не обійтися без спеціальної хімії. Гарною підмогою в такому разі стануть очисні мульти спреї.

В умовах тривалого простою на паркінгу мінусовий провід рекомендується відключити від клеми акумуляторну батарею.

Німецька якість

Для ефективного засобу експрес-чищення наконечників силових проводів бортової мережі, на яких накопичується не тільки бруд, але і продукти корозії, можна застосувати популярний спрей для електропроводки Electronic-Spray від Liqui Moly.

Це унікальний засіб, що володіє комплексною дією при обробці деталей бортової електропроводки. Аерозоль містить спеціальне синтетичне мастило і комплекс поверхнево-активних, діелектричних і антикорозійних присадок.

Фахівці з сервісу акумуляторів відзначають, що аерозоль найкраще проникає в найтонші зазори (а це дуже важливо при чищенні наконечників акумуляторних проводів), видаляє іржу, ефективно витісняє воду.

Крім того, спрей легко проникає в сульфідні відкладення, скупчуються на клемах силових проводів. Серед інших переваг — відмінні проникливі властивості, здатність знижувати контактний опір і висока антикорозійна стійкість.

Непогано зарекомендував себе при чищенні елементів бортової проводки й інший німецький аерозоль — LM 40 Multi Funktions Spray. Розробники позиціонують даний продукт, як універсальний засіб, що володіє комплексною дією при обробці забруднених металевих деталей підкапотного простору. Він якісно очищає від забруднень, слідів корозії.

Стосовно до акумуляторних проводах цей склад підходить як не можна краще — він відмінно витісняє воду з найбільш важкодоступних місць стикувальних наконечників, усуває бруд, сліди масла і густої змазки, покращуючи тим самим електричну провідність на контактах. Препарат можна з успіхом використовувати як для чищення наконечників, так і клем акумулятора.