Автомобілі Jaguar і Land Rover кидають виклик моря

Точніше – виклик морської хвороби. Компанія поставила перед собою амбітну мету – викорінити заколисування в автомобілях, як клас. І це не порожні слова, так як розробка технології йде в повну силу

Варто зазначити, що концерн JLR вже випередили інженери з Citroen. Результатом їх пошуків став спеціальний аксесуар для водія і пасажирів – спеціальні окуляри з чотирма кільцями, наповненими рідиною. Вважається, що під час руху окуляри нормалізують лінію горизонту і людина стає практично несприйнятливий до заколисування.

Однак розробники з Jaguar Land Rover вирішили піти ще далі. Передбачається створити повноцінну систему контролю самопочуття водіїв і пасажирів. Штучний інтелект буде оцінювати (з допомогою біометричних датчиків) стан пасажирів та, у разі виявлення симптомів морської хвороби, застосує заходи по стабілізації, а саме: зниження швидкості, зміна налаштувань підвіски і. т. д. На даний момент інженери марки спільно з британськими вченими займаються дослідженням впливу різних технічних факторів на стан пасажирів, щоб створити найбільш повноцінний інструментарій .