SKODA FABIA: як змінився ХЕТЧ

Бюджетний хетчбек після рестайлінгу отримав нову світлодіодну оптику, змінений капот і опціональні 18-дюймові колісні диски.

Якщо зміни в зовнішності можна назвати ретушшю, то модернізація інтер’єру виявилася куди більш глибокою Хетчбек отримав оновлену приладову панель (в тому числі і опциональную цифрову), інші крісла водія і пасажира, а також нову мультимедійну систему з 6,5-дюймовим сенсорним дисплеєм. Крім того, в модернізовану інформаційно-розважальну систему інтегрована підтримка протоколів Apple CarPlay, Android Auto і MirrorLink.

На Fabia також стали доступні кілька нових систем активної і пасивної безпеки. Зокрема, оновлений хетчбек можна укомплектувати функцією моніторингу «сліпих» зон, системою аварійного гальмування і попередження про небезпечне зближення з іншим транспортом, а також автоматичним паркувальником.

Але найбільш цікаві зміни відбулися з гамою силових агрегатів. У лінійці моделі не залишилося дизельних модифікацій. Рестайлингова машина буде оснащуватися виключно одним літровим трициліндровим бензиновим двигуном. Наддув і безпосереднє уприскування дозволяють пропонувати його з трьома ступенями форсировки: 60, 75 і 110 кінських сил. Поєднуватися з цим мотором може як механічна коробка передач, так і «робот» DSG з двома зчепленнями.

У Skoda також планують відродити компактний хот-хетч Fabia RS. Однак така модифікація, швидше за все, з’явиться вже в наступного покоління моделі. Причому, чехи не виключають, що вона отримає гібридну силову установку, що складається з бензинового мотора і електродвигуна.