Концерн Daimler почав будувати автозавод майбутнього Factory 56

Концерн Daimler начал строить автозавод будущего Factory 56

Церемонія закладання символічного першого каменя у фундамент заводу відбулася в електронному форматі. Провів її член ради директорів Мерседеса Маркус Шефер (на фото в центрі) за участю Ніколь Хоффмайстер-Краут (друга зліва), міністра економіки землі Баден-Вюртемберг.

В
німецькому Зіндельфінгені в 2020 році запрацює «найсучасніший у світі завод з виробництва автомобілів», названий Factory 56 (або Werk 56 по-німецьки). Концепція підприємства покоїться на трьох китах — цифровий світ, гнучкість і «зелені» технології, але основна увага буде приділятися людям. Адже їм разом з роботами належить збирати тут наступне покоління S-класу, включаючи Майбахи, а також електромобілі сімейства EQ і роботизовані таксі.

Концерн Daimler начал строить автозавод будущего Factory 56

Для Factory 56 виділено ділянку площею 30 футбольних полів (22 га). З нього вже вивезено 700 000 кубометрів землі. При будівництві буде використано 6400 тонн сталі (майже стільки ж, скільки знадобилося для зведення Ейфелевої вежі).

Завод повинен бути повністю оцифрований і переданий в управління штучного інтелекту. Налагодиться «людино-машинне співробітництво», цехами будуть кататися автономні візки, компоненти підключаться до «Інтернету речей» (IoT) за допомогою чіпів радіочастотної ідентифікації (RFID), аналіз великих даних дозволить передбачити потенційні несправності машин. Клієнти зможуть в онлайн-режимі спостерігати за складанням свого автомобіля. Для організації праці персоналу передбачені гнучкі і сучасні моделі розподілу робочого часу. Сонячні батареї на даху «Фабрики-56» щорічно збережуть 5000 МВт•год електроенергії. Викиди CO2 будуть скорочені на 75% в порівнянні з сьогоднішнім виробництвом S-класу в Зіндельфінгені.