Прототип автономного Мерседеса об’їздив півсвіту

Прототип автономного Мерседеса объездил полмира

Німеччина, Китай, Австралія, ПАР і ось тепер США. На кожному етапі виявлялися свої умови руху, будь то перевантажені машинами міські джунглі або польові дороги без розмітки.

Е
елементи автономності і помічники водія (розпізнавання знаків, адаптивний круїз з подруливанием, асистент аварійного об’їзду пішохода) впроваджуються на моделях Mercedes-Benz поетапно. Чергове підвищення кмітливості електроніки можна чекати після завершення навколосвітньої подорожі Intelligent World Drive. З вересня минулого року автономний прототип на базі S-класу вже побував у п’яти частинах світу. Фінальний етап вояжу, американський, приурочений до виставки CES, що проходить зараз у Лас-Вегасі.

Прототип автономного Мерседеса объездил полмира

Автомобіль повинен розпізнавати смуги для машин з високою завантаженням (кількість людей в салоні 2+, 3+, в деяких місцях навіть 4+). Такі бувають праворуч, ліворуч або в центрі дороги і по-різному виділяються. Трапляються нетривіальні покажчики об’їзду ділянок ремонту або специфічні позначення смуг для транспорту.

В ході кругосвітньої подорожі інженери Мерседеса перевіряли точність даних картографічного сервісу HERE, які важливі для коректної роботи автопілота, вчили машину розуміти знаки, що зустрічаються тільки в тій або іншій країні, або загальноприйняті (типу обмеження швидкості), але при цьому виконані в незвичайному дизайні (тут є відмінності між Азією, Європою і США).

Прототип автономного Мерседеса объездил полмира

Прототип оснащений додатковим дисплеєм, на якому інженери бачать, що саме і як сприймає машина. Так, можна коригувати розпізнавання різних об’єктів і, відповідно, поведінку автоматики.

Специфіка Штатів — велика кількість шкільних автобусів, які програма повинна розпізнавати без помилки серед будь-яких інших. Адже коли такий автобус зупиняється для посадки чи висадки дітей, всі інші машини поблизу також повинні стояти. Не дозволяється навіть проїхати назустріч автобусу, по протилежній стороні дороги.

Прототип автономного Мерседеса объездил полмира

У США досвідченому Мерседесу траплялися і такі ось «строкаті» перехрестя, а в інших частинах світу — перетину зовсім без розмітки.

Велику складність для камер і радарів, як з’ясувалося, представляють рельєфні точки Боттса (це округлі фігурки з пластику або кераміки), у ряді штатів замінюють класичні переривчасті лінії. Проблема настільки істотна, що влада Каліфорнії навіть вирішили заради безпілотних машин поступово видалити ці маркери з полотна, замінивши їх звичайної розміткою. Адже тільки в одному цьому штаті таких точок — 20 мільйонів.

Прототип автономного Мерседеса объездил полмира

В рамках вояжу також були перевірені в реальних умовах цифрові фари Digital Light, які за рахунок мільйонів мікродзеркал не тільки здатні формувати промінь майже будь-якої форми (що залежить від ситуації на дорозі), але й проектувати на асфальт різні знаки і вказівки для водія і пішоходів.

Прототип автономного Мерседеса объездил полмира

Прототипом зовсім не було потрібно рухатися скрізь самостійно. Головним завданням тестів був збір інформації для подальшого вдосконалення автопілота і різноманітних асистентів.

Німці нагадали, що напів — і повністю автономне керування є важливою частиною стратегії розвитку CASE (Connected, Autonomous, Shared & Service, Electric Drive). Всі компоненти (з’єднання з Мережею, віддалені сервіси та системи типу каршеринга, електропривод) повинні працювати в згоді між собою, щоб сформувати якусь «інтуїтивну мобільність».

В Австралії викликом з’явилися перехід на лівосторонній рух і різноманітні тварини, часто вибігають на дороги (тут ідеальний полігон, щоб відпрацювати їх розпізнавання, зауважив член команди, Бернхард Вайдеманн). Вчитися довелося специфічним для цієї країни знакам і розмітці — наприклад, поворотів направо з лівої смуги через трамвайні колії в Мельбурні. В ролику можна побачити і тести цифрових фар.

Зауважимо, що попередній настільки ж масштабний проект називався схожим чином: F-Cell World Drive. Він був покликаний перевірити роботу автомобілів на паливних елементах в самих різних умовах. Той досвід знадобився — компанія вже підготувала до випуску серійний водневий паркетник GLC F-Cell. Випробувані автономної «еске» системи та алгоритми теж поступово будуть впроваджені на конвеєрі.