Класичний Land Rover Defender ненадовго повернувся з мотором V8

Классический Land Rover Defender ненадолго вернулся с мотором V8

Екзотичний Defender можна буде замовити як з коротким, так і з довгою базою. Для кузова передбачено вісім кольорів, але дах буде чорна — Santorini Black.

Про
тделение Land Rover Classic створило лімітоване видання Дефендер, присвячене 70-річчю Ленд Ровера. Хоча Defender припинили випускати в січні 2016 року, інтерес до легендарній машині зберігся. Тому вирішено було створити незвичайну колекційну версію позашляховика Land Rover Defender Works V8 70th Edition. Як ясно з назви, головна родзинка проекту — двигун V8.

Классический Land Rover Defender ненадолго вернулся с мотором V8

Серед особливостей версії — легкосплавні колісні диски Sawtooth з вседорожными шинами розмірності 265/65 R18.

Бензинові «вісімки» на Ленд Роверах не дивина. Ще в 1979 році з’явився позашляховик Series III Stage 1 V8, так і власне Defender такі версії отримував. Скажімо, в 1980-х серед інших моторів на ньому можна було зустріти агрегат Rover V8 3.5, а в 1998-му на 50-річчя Ленд Ровера був створений ювілейний Defender з мотором V8 4.0. Про приклади стороннього тюнінгу і говорити не доводиться.

Классический Land Rover Defender ненадолго вернулся с мотором V8

У салоні спеціальної серії з’явилася шкіра Windsor Leather на приборку, дверях і стелі, спортивні сидіння Recaro, плюс оригінальна мультимедійна система Classic Infotainment System.

Классический Land Rover Defender ненадолго вернулся с мотором V8

Решітка радіатора і розширювачі колісних арок пофарбовані так само, як дах. З цими деталями контрастують напис Defender на капоті, дверні ручки і заправна кришка з алюмінію. Ще одне доповнення — світлодіодні фари.

Однак у даному випадку ми маємо справу з самою потужною і швидкої версією Дефендер від самого виробника. Новий Defender Works п’ятилітровий V8 отримав «атмосферник» з віддачею в 405 к. с. і 515 Н•м. Двигун сполучений з восьмиступінчастим «автоматом» ZF, двоступеневої раздаткой і посиленими диференціалами. Розгін з місця до сотні у такій версії займає 5,8 с (дані для короткої модифікації Defender 90), а максимальна швидкість обмежена електронікою на 170 км/ч.

Классический Land Rover Defender ненадолго вернулся с мотором V8

Автомобіль обзавівся не тільки потужним мотором, але і посиленими гальмами, і доробленої підвіскою з нестандартними пружинами, амортизаторами і стабілізаторами поперечної стійкості.

На жаль, всього буде побудовано 150 примірників видання Works V8 70th Edition, і в Росії вони представлені не будуть. А на батьківщині марки такий Defender можна буде купити за 150 000 фунтів стерлінгів (це стартова ціна короткобазной версії). Крім того, відділення Land Rover Classic оголосив про швидкий вихід китів, розроблених з оглядкою на даний проект. Власники Дефендеров зможуть замовляти форсування дизеля TDCi, а також більш потужні гальмівні системи і підвіски.

У рекламному ролику фірма підкреслює зв’язок нинішньої версії з попередниками. «Ми випускаємо Defender в його кращому вигляді, в якому він може продемонструвати весь свій потенціал. Тим не менш, його улюблені риси класичного Land Rover залишилися практично такими ж», — заявив Тім Хэнниг, директор Jaguar Land Rover Classic.

Про повернення такого Дефендер в серію мови не йде, короткий повернення — лише подарунок шанувальникам бренду на 70-річчя фірми. Тим більше що компанія працює над моделлю наступного покоління. Судячи за попередніми й неофіційними даними, Defender чекають великі зміни, зокрема, втрата рами.

Классический Land Rover Defender ненадолго вернулся с мотором V8

Серед небагатьох зовнішніх відмінностей моделі Defender Works V8 70th Edition від звичайних побратимів — шильдики лімітованого видання на кузові й у салоні.

А тим, хто мріє придбати «старий, але новий Defender», залишається розраховувати на проект мільярдера Джима Ратклиффа і його концерн Ineos. Хоча фірма JLR заборонила йому будувати копію Дефендер, Раткліфф має намір розробити повністю оригінальну модель, але відображає дух і філософію знаменитого позашляховика. За останніми відомостями, результат амбітного британського проекту, що отримав назву Projekt Grenadier, буде представлений в 2020-2021 роках.