Автомобілі марки MINI отримають нову емблему

Автомобили марки MINI получат новую эмблему

Спрощений по дизайну знак повинен з’явитися на носі, кормі і кермі британських моделей, а також на брелоках.

Г
рупи BMW, до складу якої входить бренд MINI, оголосила про зміну логотипу британської марки, а точніше емблеми, яка застосовується безпосередньо на самих автомобілях. В цілому він спирається на «об’ємний» знак, що з’явився в 2000 році при «перезапуску» MINI і виході хетчбека нового покоління під патронажем BMW. Але тепер він зроблений плоским, графічним, без полутеней. Такий буде прикрашати машини MINI з березня 2018 року.

Автомобили марки MINI получат новую эмблему

Логотип бренду, використовуваний на сторінках фірми у Інтернеті та на паперових документах, за останні роки вже змінювався, помітно при цьому упростившись (останній, нижній малюнок з’явився в 2015-му). Але все це час на самих легковиках залишався «об’ємний» варіант значка.

Автомобили марки MINI получат новую эмблему

Як виглядає модифікована емблема безпосередньо на серійних машинах, британці ще не показали, обмежившись в анонсі логотипом, призначеним для дисплеїв і паперу. Однак майбутній шильдик можна уявити, згадавши два останніх концепту: Deep Orange 7 і особливо Mini Electric (праворуч).

Вибір спрощеного логотипу для машин, на думку розробників, є відображенням ідентичності бренду і «розуміння традиційних цінностей у поєднанні з духом перспективного розвитку». Розвиток і правда намічається інтенсивне. Не так давно під маркою MINI з’явився перший гібрид, в 2019-му в серію буде запущений масовий електрокар. Ще ми чекаємо оновлення різних моделей, тим більше цікава, що тільки в червні нинішнього року у марки змінився шеф-дизайнер. Він напевно захоче внести корективи в роботу попередника.

Історія

Автомобили марки MINI получат новую эмблему

Історія логотипу MINI досить заплутана, оскільки класичний хетч Mini 1959 року від компанії British Motor Corporation випускався і як Morris Mini-Minor, і як Austin Seven/Mini. Перший прикрашала емблема з червоним биком і трьома синіми хвилями в колі (символ Оксфорда) зі стилізованими крилами по краях, а другий — шестикутний щит з простим написом MINI. А адже випускалися ще трохи відмінні по дизайну клони Wolseley Hornet і Riley Elf зі своїми логотипами.

Автомобили марки MINI получат новую эмблему

Чехарда з марками закінчилася в 1969 році, всі версії моделі сталі виробляється тільки в Лонгбридже і тільки як Mini. Але емблема продовжила еволюціонувати. Велику частину часу класичний хетчбек виходив у світ з тієї чи іншої варіацією шестикутного щита (свої варіанти емблеми були у різних спецверсий і модифікацій). У 1990 році емблема марки повернулася до загальної схемою як у Morris Mini-Minor, з колом і крилами. Тільки на місце червоного бика дизайнери помістили червону напис Mini Cooper з зеленим лавровим вінком (у першому колажі в центрі), в середині 1990-х цей варіант спростили (другий колаж, внизу праворуч). Потім він і послужив основою для логотипу відродженого MINI 2000 року.