Купе Chevrolet Corvette ZR1 вперше в історії обзавелося «автоматом»

Купе Chevrolet Corvette ZR1 впервые в истории обзавелось «автоматом»

Американці уточнюють: перед нами не тільки найшвидший і найпотужніший Corvette, але і самий потужний серійний Chevrolet.

В
згідно з попередньою інформацією, монстр на ім’я Chevrolet Corvette ZR1 нового покоління отримав під капот заново спроектовану алюмінієву «вісімку» LT5 6.2 з верхніми, а не нижніми, традиційними для Корветів, розподільними (але клапанів на циліндр тут тільки два). Така схема в історії ZR1 одного разу вже застосовувалася в моделі 1990 року.

Купе Chevrolet Corvette ZR1 впервые в истории обзавелось «автоматом»

Модель буде пропонуватися з двома антикрил. Базове нижче (Low Wing), майже притиснуте до багажника, а опціональне — на високих опорах (High Wing), до того ж з регулюванням кута атаки. Таке на високій швидкості генерує притискну силу, еквівалентну 431 кг. Втім, навіть базовий Corvette ZR1 «прилипає» до дороги на 70% краще, ніж базова версія Z06.

Купе Chevrolet Corvette ZR1 впервые в истории обзавелось «автоматом»

Від звичайного Корвета зовні ZR1 відрізняється розвиненим аеродинамічним оперенням. Ще тут новий вуглепластиковий капот, з «куполом», що вміщує великий нагнітач з інтеркулером. Кількість радіаторів в машині досягло 13.

Новий LT5 — вельми просунутий агрегат, вперше серед машин GM оснащений комбінованою системою уприскування (розподілений плюс безпосередній). Приводний нагнітач тут на 52% більше за обсягом, ніж той, що стоїть на моторі Корвета Z06. Паспортна віддача двигуна на ZR1 виявилася навіть трохи вище очікуваної: 766 л. с. і 969 Н•м. Це на 107 л. с. і 162 Н•м більше, ніж у ZR1 минулого покоління.

Купе Chevrolet Corvette ZR1 впервые в истории обзавелось «автоматом»

Антикрило High Wing є частиною пакету ZTK Performance, який також включає в себе розвинений вуглепластиковий спліттер з торцевими пластинами, шини Michelin Pilot Sport Cup 2 («в базі» Michelin Pilot Super Sport) і спеціальні настройки підвіски, в тому числі амортизаторів Magnetic Ride Control.

Купе Chevrolet Corvette ZR1 впервые в истории обзавелось «автоматом»

У салоні — спортивні крісла з шкіряною обробкою і опціональними вставками з мікрофібри. У вигляді опції можна отримати наппу і вентиляцію крісел, більш глибокі сидіння (Competition Sport), блок запису Performance Data Recorder і аудіосистему Bose.

В парі з настільки продуктивним агрегатом працюють або семиступінчаста «механіка» або восьмідіапазонний «автомат» (з підрульовими пелюстками) на вибір. Вперше в історії модель Corvette ZR1 запропонована з «автоматом». Точна максималка топового купе Chevrolet не названа, але компанія запевняє, що вона перевищує 210 миль/год, тобто 338 км/год (у попередника було 322 км/ч). Також поки невідома динаміка. Однак можна припустити час прискорення до сотні близько трьох секунд (у Z06 — 3,4 с, при віддачі в 659 к. с. і 881 Н•м). Цікаво також, що споряджена маса ZR1 за паспортом рівно та ж, що і у Корвета Z06, — 1598 кг. Паспортний витрата палива на шосе дорівнює 10,7 л/100 км з «механікою» і 10,2 л/100 км з «автоматом».

Купе Chevrolet Corvette ZR1 впервые в истории обзавелось «автоматом»

Розмірність шин: 285/30 R19 спереду і 335/25 R20 ззаду. Діаметр углеродокерамических складових гальмівних дисків — 394 та 388 мм (спереду/ззаду), при цьому спереду працюють фіксовані шести-, а ззаду — чотирьохпоршневі супорти.

Крім набору ZTK, компанія запропонувала покупцям пакет Sebring Orange Design, в який входять помаранчеві акценти на сплітері і порогах, гальмівні супорти того ж відтінку, такі ж ремені безпеки і прострочка в салоні, плюс алюмінієві елементи декору з бронзовим відтінком в інтер’єрі. У продажу в США Chevrolet Corvette ZR1 з’явиться навесні 2018 року (ціна ще не оголошена, як і можливі поставки на інші ринки).