Компанія Opel повністю перейде на платформи PSA до 2024 року

Компания Opel полностью перейдёт на платформы PSA к 2024 году

Опелю належить стати прибутковим за рахунок не тільки банального зростання продажів, але і синергії — запозичення технологій материнського концерну. На фото — паркетник Opel Crossland X на платформі PSA PF1.

П
віслюку переходу фірми Opel від концерну GM під крило французького гіганта PSA (операція була завершена зовсім недавно) у німецького бренду змінився керівник. А сьогодні, дев’ятого листопада, генеральний директор і президент Опеля Міхаель Лошеллер представив колегам і журналістам новий стратегічний план PACE!, який повинен зробити фірму прибуткової до 2020 року. Операційна маржа автомобільного крила складе в 2020-му два відсотка, а до 2026-го — всі шість.

Компания Opel полностью перейдёт на платформы PSA к 2024 году

Глава Опеля Лошеллер на тлі Грандлэнда X. Ця модель створювалася, коли Opel ще належав GM, але вже в рамках співпраці з PSA і на французькій «візку» PSA EMP2. По стопах Грандлэнда підуть інші Опелі.

Число платформ в моделях марок Opel/Vauxhall до 2024 році буде скорочена з дев’яти до двох. Неважко здогадатися: це архітектури PSA — CMP і EMP2. Паралельно відбудеться поступовий перехід на двигуни і трансмісії групи PSA, при цьому число сімейств силових агрегатів знизиться з десяти до чотирьох. Синергія (фактично економія) з концерном PSA досягне 1,1 млрд євро до 2020 року і 1,7 млрд євро до 2026 року. До 2020 року витрати на випуск кожної машини скоротяться на 700 євро. Всі заходи знизять планку беззбитковості до рівня 800 000 машин в рік, а значить, закладе міцний фундамент для зростання. Адже в 2016-му році бренди Opel і Vauxhall реалізували 1 180 645 автомобілів.

Компания Opel полностью перейдёт на платформы PSA к 2024 году

Моделі на платформах GM, такі як Insignia і її похідні, відразу не пропадуть, а просто доживуть свій життєвий цикл. А на зміну вже їм прийдуть машини на платформах PSA.

До 2024 року всі моделі Опеля в Європі будуть електрифіковані, що означає або гібридну установку, або чисто електричний привід. Вже до 2020-го таких моделей у Опеля буде чотири, в тому числі з’являться «підключається» кросовер Grandland X PHEV і наступне покоління хетчбека Corsa (2019) як повністю електричний автомобіль. З урахуванням одних моделей в різних типах кузова вже до 2020-го Opel викотить на суд клієнтів дев’ять нових машин, починаючи з Combo наступного покоління (в 2018-му).

Компания Opel полностью перейдёт на платформы PSA к 2024 году

Всі нові автомобілі Opel/Vauxhall будуть спроектовані в Рюссельсхаймі, який буде трансформований в глобальний центр компетенції для всієї групи PSA. (На фото — Opel GT Concept.)

Також компанія планує до 2020 року на чверть підняти продажі легкої комерційної техніки, в порівнянні з 2017 роком. І, нарешті, всі ці кроки дозволять освоїти до 2022-го двадцять нових для Опеля експортних ринків. А щодо старих? Ми звернулися в представництво групи PSA з питанням про потенційного повернення марки Opel в Росію. На жаль, його офіційно ніхто ще не коментує. Але сам такий крок в теорії, звичайно, обговорюється.