Фірма Ford придумала перший електронний ручник для дріфту

Фирма Ford придумала первый электронный ручник для дрифта

Незвичайний важіль можна буде купити через дилерів Ford Performance Parts з 1 грудня.

З
анятная новина надійшла від Ford Performance. Відділення створив перший в світі електронний ручник для дріфту. Пристрій Ford Performance Drift Stick призначене для хот-хетча Ford Focus RS. Дрифтстик, неофіційно званий також Wicked Stick («Злий важіль», що співзвучно з ім’ям менеджера програми Джона Викса), заявлений як логічне доповнення унікального дрифт-режиму, запровадженого на останньому Фокусі RS.

Фирма Ford придумала первый электронный ручник для дрифта

Сам Drift Stick виконаний з алюмінію. Його установка і демонтаж прості і не вимагають свердління або якихось помітних переробок тунелю. Крім того, пристрій підключено до діагностичного роз’єму бортової системи і забезпечений USB-портом. Через нього можна отримувати діагностичні дані і завантажувати нові налаштування силового агрегату.

Випробував Новинку Кен Блок, зірка ралі і «Джімхани»: «Я вважаю, що можливість викликати замети на великі кути — це по-справжньому круто. Зрозуміло, що у мене ця технологія викликає особливий захват, так як я брав участь в розробці автомобіля і для мене було особливо приємно побачити, що вона була реалізована. Вона виразно дозволяє отримати більше задоволення від керування Фокусом RS».

Дрифтстик, на відміну від банальної кнопки ручного гальма, на ходу посилає команди на блоки управління повнопривідною системою і АБС. В один момент електроніка розмикає муфти привода задніх півосей, а АБС прикушує гальма на задніх колесах. Зусилля на електронному важелі (2,2−2,7 кг) нижче, ніж на гідравлічному ручнику, застосовуваному на ралійних машинах. Це дозволяє маніпулювати ним з високою точністю і легкістю, домагаючись результату не гірше, ніж на спеціально підготовленій ралійної легковику.