Розкішний седан Toyota Century у третьому поколінні став гібридом

Роскошный седан Toyota Century в третьем поколении стал гибридом

Дизайн седана розробники називають простим і елегантним. Він і класичний, і в теж час сучасний.

Д
омашняя модель Century для Тойоти означає дуже багато. Вона виділяється зі звичного ряду Тойот і позиціонується престижніше будь-яких Лексусів (хоча і не перевершує топові в ціні). Невипадково на особливого різновиду Century (версія Royal) їздить імператор Японії. Досить консервативна модель з 1967 року встигла побувати всього в двох поколіннях. І ось відкривається нова глава. «Третій» Century японці представлять в кінці жовтня на Токійському автошоу.

Роскошный седан Toyota Century в третьем поколении стал гибридом

Довжина, ширина, висота Century складають 5335 (+65 мм до попередника), 1930 (+40), 1505 (+30), колісна база простягається на 3090 мм (+65).

Важливою технічною зміною стала поява мотора V8 5.0. У минулому седані Century застосовувався двигун V12 того ж обсягу. Так що ми бачимо повернення до коріння («вісімку» використовувало перше покоління моделі). Але, звичайно, новий агрегат: це 2UR-FSE з безпосереднім уприскуванням палива просунутої версії D-4S.

Роскошный седан Toyota Century в третьем поколении стал гибридом

Декор інтер’єру покликаний підкреслювати ширину салону. Використані вставки з малюнком «верес» і стовідсоткова вовняна оббивка. У базове оснащення входить система безпеки Toyota Safety Sense P.

Більш того, Century тепер — гібрид. Тут ДВС доповнено «повздовжньої» гібридною системою THS II, що об’єднує електромотор з планетарним варіатором і перемикається заради кращої динаміки двоступеневої трансмісією (принцип, перевірений на гібридному Лексусі). Живиться система від нікель-металогідридні батареї. Технічні характеристики установки ще не розкриті, але тойотовцы обіцяють найнижчий витрата палива в сегменті.

Роскошный седан Toyota Century в третьем поколении стал гибридом

Заради комфорту для задніх пасажирів була не тільки збільшена база, але зменшена різниця по висоті між підлогою і порогом, а також зросла висота дверного прорізу. Центральна частина стелі візуально виділена і піднята — прийом запозичений з архітектури.

Підвищену увагу було приділено задній частині салону. Тут — регульовані крісла з масажем і підставками для ніг, великий центральний сенсорний екран на другому ряду, для управління кліматичною і мультимедійної системами, світло для читання і висувний столик. А ще в седані встановлена аудіосистема з 20 динаміками і активним шумозаглушенням.

Роскошный седан Toyota Century в третьем поколении стал гибридом

Передня оптика — адаптивна діодна. Є в екстер’єрі кілька незвичайних штрихів. Так, за вертикальними планками решітки радіатора прихована друга сітка у вигляді тонкої сітки зі складним візерунком.

Роскошный седан Toyota Century в третьем поколении стал гибридом

Затемнена задня оптика на вигляд проста, але тут встановлені лінзи, що дають тривимірний ефект.

На комфорт працює і більш жорсткий, ніж попередній, кузов, і налаштована на плавний хід підвіска. А ще для моделі розроблені шини, що забезпечують поліпшене гасіння вібрацій. Заради їх зниження також оптимізовано кріплення двигуна. Підготовлений для Токійського автошоу, автомобіль вважається передсерійним прототипом, а на ринок «третій» Century потрапить в середині 2018 року.

Історія

Чайки і Зіли в СРСР, Роллс-Ройси і Bentley в Британії, Hongqi в Китаї… В Японії схожим статусом легковика для високопоставлених чиновників і керівників великих корпорацій володіє Toyota Century. Але ця машина не вважається ознакою показного багатства, а швидше довгої і копіткої праці. (При цьому в рідкісних випадках можна було зустріти Century в ролі таксі.)

Роскошный седан Toyota Century в третьем поколении стал гибридом

Перше покоління седана з’явився в 1967 році, на століття Сакіти Тоеды, засновника компанії. Звідси і назва моделі. Цікаво також, що спочатку на багажнику моделі можна було побачити значок Тойоти, але потім він зник. Зараз Century несе власний символ — фенікс, в азіатській культурі асоційований з імператорським домом.

За основу японці взяли платформу моделі Toyota Crown Eight 1964 року. Початковий мотор V8 3.0 пізніше був замінений на «вісімку» 3.4 і далі на V8 4.0. Коробки передач: «механіка» і «автомат» на три і чотири швидкості (після 1975-го залишився лише «автомат»). Довжина машини становила 5120 мм, після доопрацювань — 5270, а ще був створений лімузин (5770 мм). Перше покоління Century випускалося до 1997 року. За цей час в конструкцію і оснащення було внесено чимало змін. Так, у 1971-му з’явився автоматичний клімат-контроль. У 1982-му був проведений, як зараз сказали б, рестайлінг, впроваджені передача сигналів по оптоволокну з мультиплексуванням і згадана «вісімка» 4.0 з уприскуванням палива.

Роскошный седан Toyota Century в третьем поколении стал гибридом

«Другий» Century — перший і єдиний японський легковий автомобіль з переднім розташуванням двигуна і заднім приводом і двигуном V12. Цікавий також вибір оббивки — вовняна тканина. Пов’язано це з тим, що вона на відміну від шкіри, не скрипить.

Друге покоління моделі вийшло в світ у 1997 році. Зовні воно зберегло консервативний вигляд, як і класичну компоновку, однак «вісімка» поступилася місце агрегату V12 5.0 (1GZ-FE), сочетаемому з чотириступінчастим «автоматом» (з 2005-го — шестиступінчастим). За тодішнім обмеження в Японії його потужність складала всього 280 л. с., але крутний момент був цілком пристойний (481 Н•м, у 2010 його знизили до 460 в ході доробок, підвищили економічність і знизили рівень викидів). Випускався також 250-сильний варіант Century на метані.

Роскошный седан Toyota Century в третьем поколении стал гибридом

Довжина імператорського седана Century Royal складає 6155 мм (при базі 3510), а ширина — 2050. Важить Royal 2920 кг. Автомобіль оснащений різними засобами безпеки, а також внутрішніми порогами з граніту, оббивкою стелі з рисового паперу, а крісел — з вовни.

Офіційний автомобіль імператора Японії — Century Royal — був побудований в 2006 році в кількості всього чотирьох примірників. Вартість його не така вже й захмарна, для настільки рідкісної версії, 52 500 000 ієн, але це більш ніж в чотири рази перевершує ціну звичайного Century. Технічно заснований на серійному Century автомобіль отримав власний кузов. Для цієї моделі зроблено виняток з японських правил, що обмежують розміри легковиків. Чи треба говорити, що імператорський Royal їздить без номерів?