Купе Ferrari FXX K Evoluzione показало просунуту аеродинаміку

Купе Ferrari FXX K Evoluzione показало продвинутую аэродинамику

Автомобіль був представлений на трасі в Муджелло рамках заходу Finali Mondiali 2017.

В
згідно з анонсом, італійці трансформували гіперкар Ferrari FXX K в ще більш екстремальний варіант імені FXX K Evoluzione. Всупереч очікуванням, віддача силової установки гібрида залишена точно на рівні вихідного FXX K (1050 л. с. і більше 900 Н•м), хоча на проектах-попередниках (FXX Evoluzione і 599XX Evoluzione) збільшення потужності була зроблена. Зате інженери зуміли істотно поліпшити аеродинамічну ефективність купе.

Інженер Стефано Вариско проводить екскурсію по машині. Основна увага — аеродинаміці. Ще одна представлена тут зміна: кермо, який тепер подібний керма Формули-1, а ще забезпечений новими перемикачами Manettino для швидкого налаштування гібридної системи KERS.

Здвоєне антикрило у новій моделі трудиться в парі з регульованим електронікою спойлером. Повітря на нього допомагає направити центральний плавець з похилими ребрами, генераторами вихорів. Вони в свою чергу допомагають правильно організувати потоки гарячого повітря, що йде з моторного відсіку. Були помітно перекроєні обидва бампера і дифузор. На підвищення притиску працює і доопрацьоване днищі, під яким в передній частині тепер виникають два вихору, що збільшують розрідження під машиною. Змінені вентиляційні отвори для охолодження передніх гальм — вони стали більш аеродинамічно ефективними.

Купе Ferrari FXX K Evoluzione показало продвинутую аэродинамику

Як і раніше, основу силової установки становить «атмосферник» V12 6.3, доповнений семиступінчастим «роботом» з двома зчепленнями і електромотором. Шини — сліки Pirelli P Zero розмірністю 285/650 R19 і 345/725 R20. Гальмівні диски — 398 і 380 мм, углеродокерамика, супорти Brembo. Амортизатори — адаптивні з магнитореологической рідиною.

Італійці рапортують, що в порівнянні з FXX K в Evoluzione коефіцієнт притискної сили піднято на 23%, а порівняно з вихідною дорожньої моделлю (це LaFerrari) — на 75%. Зокрема, на швидкості 200 км/год нову трековую машину притискає до асфальту зусилля, еквівалентне 640 кг, а на граничній швидкості — більш ніж 830 кг. Щоб коректно працювати в таких умовах, була заново відкалібрована підвіска автомобіля.

Купе Ferrari FXX K Evoluzione показало продвинутую аэродинамику

Ззаду по краях з’явилися збільшені вікна для виведення повітря з колісних арок. Це не тільки посилило вентиляцію останніх, але і змінило на краще умови роботи дифузора. Фірма не розкрила масу Еволюції, але зазначила, що порівняно з FXX K вона була знижена, незважаючи на добавку аеродинамічних компонентів. Допомогли нові варіанти обробки вуглепластика.

Такий результат був отриманий після більш ніж року віртуальних аеродинамічних тестів CFD (обчислювальна гідродинаміка). При цьому використовувався досвід доведення автомобілів категорій Формули-1, GT3, GTE і Ferrari Challenge. Проходила Еволюція і реальні тести на трасах, в загальній складності понад 20 000 км.

Купе Ferrari FXX K Evoluzione показало продвинутую аэродинамику

Офіційних знімків салону немає. Італійці розповіли, що збільшили екран заднього виду до 6,5 дюймів. На нього тепер можна виводити дані з модернізованою телеметричної системи. Тут було оптимізовано відображення налаштувань гіперкара, даних системи KERS, параметрів кола.

Компанія заявила, що купе Ferrari FXX K Evoluzione буде доступно як автомобіль з дуже обмеженим випуском (тираж не названий), так і як пакет переробки вже випущених гіперкарів FXX K. Отже, їх власники можуть не засмучуватися з приводу виходу більш продуктивного варіанта, а просто замовити апдейт свого купе до рівня Evo. У сезоні 2018/2019 року новенькі Еволюції в рамках клієнтської програми XX вийдуть на дев’ять гоночних трас. Про ціну Evo-версії — ні слова. Але вихідний FXX K коштував три мільйони доларів.