Компанія Nissan показала автопілот нового покоління

Компания Nissan показала автопилот нового поколения

Масив датчиків вдалося розмістити майже непомітно, але «вуха» з даху все одно стирчать. Сенсори також розташовані на бамперах і бічних дзеркалах. Автономний Chevrolet Bolt ховає обладнання ще гірше, а Audi A7 — набагато краще.

В
2020 році на дороги загального користування в Токіо вийдуть повністю автономні легковика Ніссана. А сьогодні був представлений прототип безпілотника у вигляді модифікованого седана Infiniti Q50 з системою ProPilot наступного покоління. Машина прокотилася по японській столиці, і хоча водій в ній все ж був, він не доторкався до органів управління. Nissan заявляє, що досить вибрати пункт призначення на навігаторі, а далі все вийде само собою.

Рух в Токіо організовано на заздрість багатьом країнам, що полегшує задачу автопилоту. Ролик серед іншого показує, як седан самостійно перебудовується, повертає, проїжджає перехрестя і пункти збору грошей за платні дороги.

Штучний інтелект прототипу ґрунтується на даних з 12 сонарів, дюжини камер, дев’яти радарів, шести лазерних сканерів і 3D-карті. «Винахідливість лежить в основі всього, що ми робимо в Ніссаном, і сьогоднішня демонстрація — ще один приклад нашої успішної роботи щодо створення автономного руху для всіх», — заявив віце-президент Такао Асами. Нагадаємо, системою ProPilot вже оснащуються мінівен Serena, кросовер Rogue/X-Trail і електрокар Leaf, незабаром до них приєднається Qashqai.