Група Renault представила амбітний шестирічний план

Группа Renault представила амбициозный шестилетний план

Новітній концепт Renault Symbioz досить точно відображає стратегію групи: електропривод, безпілотники, з’єднання з «розумним будинком», іншими машинами та інфраструктурою.

А
льянс Renault-Nissan-Mitsubishi за підсумками 2017 року цілком здатний стати світовим лідером з продажу машин або у всякому разі увійти у першу трійку. Минулого місяця автогігант окреслив стратегію Alliance 2022, а тепер свій шестирічний план Drive The Future оприлюднила велика складова частина альянсу — група Renault (сюди входять фірми Renault, Alpine, Dacia, Renault Samsung), Renault ж контролює «АвтоВАЗ».

Группа Renault представила амбициозный шестилетний план

З гібридів особливо варто виділити концепт Renault Eolab 2014 року з витратою циклу NEDC в 1 л/100 км. Його автори пообіцяли через кілька років створити серійну машину з аналогічними параметрами, і притім не занадто дорогу.

До кінця дії програми продажу групи повинні зрости більш ніж на 40% і перевищити п’ять мільйонів машин (тоді весь альянс добереться до планки в 14 млн), річна виручка перевищить 70 млрд євро (у всього альянсу — понад 200 млрд). На спільних платформах до того моменту буде випускатися 80% машин групи (тоді як у всього альянсу 70%). Протягом цього шестирічного періоду група Renault виведе в світ вісім повністю електричних моделей і дванадцять електрифікованих. Взагалі, за цей термін буде створено 21 новий автомобіль.

Группа Renault представила амбициозный шестилетний план

До речі про нових моделях: загальні витрати групи на дослідні і конструкторські роботи складуть 18 млрд євро (серед іншого намічені інвестиції в АвтоВАЗ). На фото — шоу-кар Trezor 2016 року.

На ключових ринках 100% машин групи будуть підключеними (заради розвитку напряму нещодавно був укладений союз з фірмою Microsoft). На цьому прогрес у мобільності, звичайно, не зупиниться: до 2022 року у Renault буде 15 безпілотних моделей. На цій основі група має намір розвивати різні сервіси, аж до повністю автономних таксі.